یکی از اجزای مهم اسکوتر برقی که باید هنگام خرید آن دقت بسیار زیادی داشته باشید باتری اسکوتر برقی است. هنگام انتخاب باتری اسکوتر برقی نکاتی را باید مد نظر داشته باشید و چه نکاتی را برای نگهداری باتری اسکوتر برقی باید رعایت کنید را در این نوشته بیان خواهیم کرد.

باتری اسکوتر

فراوانی برندهای جعلی

یکی از مهم ترین چالش های خریداران اسکوتر برقی خرید یک اسکوتر برقی با یک باتری مناسب است. امروزه باتری های سامسونگ یا ال جی محبوبت بیشتری بین کاربران دارد. این در حالی است که متاسفانه برخی از تولید کنندگان لیبل های جعلی را بر روی باتری های اسکوتر برقی می چسبانند و با برند ال جی و سامسونگ به فروش می رسانند.

ساختار باتری اسکوتر برقی

قبل از اینکه نکات اساسی در مورد انتخاب باتری اسکوتر برقی بیان کنیم، می خواهیم توضیحات اجمالی در مورد ساختار باتری اسکوتر برقی را برای شما بیان کنیم.

باتری های اسکوتر برقی از جنس لیتیوم است و با ولتاژ ۳۶ است و دور موتور ۴۴۰۰ در ساعت است. با توجه به اینکه باتری های اسکوتر برقی دارای ۲۰ سلول ۳.۷ ولتی می باشد، در صورتی که یکی از سلول های باتری اسکوتر خراب شود، شاهد کاهش ولتاژ خواهید شد و در نتیجه اسکوتر برقی خاموش خواهد شد.

باتری اسکوتر برقی

نگهداری باتری اسکوتر

همان گونه که در بالا گفتیم باتری های اسکوتر برقی لیتیومی هستند. خاصیت این گونه باتری ها این است که در صورتی که برای مدتی استفاده نشوند، خراب می شوند. برای افزایش طول عمر و نگهداری اسکوتر برقی بهتر است تا باتری های اسکوتر برقی را برای مدت کوتاهی شارژ کنید و در صورتی که از آن استفاده نمی کنید، باتری اسکوتر برقی را فول شارژ کنید و سپس سوکت باتری را از اسکوتر جدا کنید.

نحوه تعویض باتری اسکوتر برقی

زمان مناسب شارژ کردن اسکوتر برقی

مهم ترین نکته ای که در هنگام شارژ کردن اسکوتر برقی باید لحاظ کنید، این است که نباید اسکوتر برقی را بیش از ۳ ساعت به برق وصل کنید و زمانی که دستگاه شما فول شارژ شد، اسکوتر را از برق جدا کنید و زمانی که دستگاه به صورت کامل شارژ نشده است، سعی نکنید تا دستگاه را از برق جدا کنید.

راندن اسکوتر در سطوح مناسب

یکی از مهم ترین نکاتی که باید در مورد نگهداری باتری اسکوتر برقی و افزایش طول عمر باتری و به طبع آن افزایش طول عمر اسکوتر برقی مد نظر داشته باشید، این است که سعی کنید تا اسکوتر برقی خود را در سطوح ناهموار استفاده نکنید. چون رانندگی در سطوح ناهموار سبب می شود تا طول عمر باتری و دستگاه شما کاهش یابد.

نگهداری باتری ناین بات

یکی از محبوب ترین انواع اسکوتر برقی، اسکوترهای برقی ناین بات می باشد. جهت افزایش طول عمر و نگهداری باتری اسکوتر برقی ناین بات بهتر است که ۲ نکته مهم را مد نظر داشته باشید:

۱- از رانندگی در مسیرهای خیس و مرطوب اجتناب کنید. با توجه به اینکه باتری های اسکوترهای ناین بات در زیر دستگاه ها تعبیه شده است، ممکن است با رانندگی در مسیرهای مرطوب، باتری اسکوتر برقی دچار مشکل شود.

۲- در صورتی که قصد دارید تا برای مدت طولانی از اسکوتر برقی ناین بات خود استفاده نکنید، جهت افزایش طول عمر و نگهداری باتری اسکوتر برقی تان، باتری را به صورت کامل شارژ کنید و سپس بعد از شارژ شدن از دستگاه جدا کنید و به صورت جداگانه نگه دارید.

باتری اسکوتر برقی هادیتک

هادیتک

وب‌ سایت هادیتک افتخار دارد که انواع باتری را با کیفیت بالا و قیمت مناسب را برای مشتریان تهیه کند.

برای خرید میتوانید به فروشگاه محصولات هادیتک سر بزنید.

About Logan

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× تماس واتساپ